bukur ose hiç

lajme

Po përafrojmë qëndrimet me Vetëvendosjen

26.07.2017 | h. 00:08

Kandidati i koalicionit LDK-AAK-Alternativa për kryeministër, Avdullah Hoti, ka thënë se janë duke përafruar qëndrimet me…..

Asnjë kompromis me Katarin, nëse nuk heq dorë nga terrorizmi

25.07.2017 | h. 23:30

Egjipti paralajmëroi sot Bashkimin Europian, se kriza e Gjirit nuk do të zgjidhej nëse Katari nuk do të heq dorë nga terrorizmi. “Kjo…..

CEED Albania dhe USAID, projekt për agroturizmin alpin

25.07.2017 | h. 23:10

CEED Albania (Organizata Pasioni për Sipërmarrësit) po zbaton në Shqipëri projektin “Agro Tourism Albania”, i cili financohet nga…..

Hoteli i sekuestruar, Apeli rikthen për rishqyrtim çështjen

25.07.2017 | h. 22:52

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda kthen për rigjykim një tjetër dosje të bujshme, që ka lidhje me pasuri që dyshohet se vijnë nga…..

Turqia pranë blerjes së një sistemi mbrojtës antiajror rus

25.07.2017 | h. 22:15

Ankaraja dhe Moska janë pranë një marrëveshje të shitjes së një sistemi antiajror rus Turqisë, konfirmoi sot presidenti turk, Recep…..

Zbulohen 1500 bimë kanabis sativa në Gjirokastër

25.07.2017 | h. 21:34

Policia e Gjirokastrës ka asgjësuar rreth 1500 rrënjë kanabis sativa, ndërsa në pranga janë vënë tre persona. Sipas policisë,…..

Fletushka raciste ndaj shqiptarëve në Milano

25.07.2017 | h. 20:31

Fletëpalosje racistë kundër emigrantëve janë shpërndarë në tregun e komunës së Rozzanos, në provincën e Milanos, mjaft pranë…..

Kryegjykatësja e Shqipërisë që u zgjodh ditën e sotme

25.07.2017 | h. 20:20

Duket se Reforma në Drejtësi është futur në rrugën e saj, duke bërë që të nisë zgjedhja e disa prej drejtuesve të institucioneve…..

Gjykata në SHBA ndalon dëbimin e irakianëve të krishterë

25.07.2017 | h. 20:12

Një gjyqtar federal në Michigan të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, e ka ndalur për kohë të pacaktuar dëbimin e rreth 1,400…..

Erdogani ashpërson retorikën anti-perëndimore

25.07.2017 | h. 19:41

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e shtoi sot retorikën anti-perëndimore, duke thënë se ka marrë fund epoka kur Turqia përulej ndaj…..