bukur ose hiç

lajme

Diamantë të krijuar në laboratorë

31.10.2017 | h. 21:34

Industria e diamanteve po kalon kohë të vështira. Shitjet e gurëve të çmuar, tradicionalë për martesa, janë ngadalësuar, ndërsa…..

Shqipëria humb 7 vende në “Të bësh biznes 2018”

31.10.2017 | h. 20:21

Shqipëria humbi 7 vende në renditjen botërore të klimës së biznesit. Në raportin “Të bësh biznes 2018” (Doing Bussines 2018),…..

Gruevskit i refuzohet kthimi i pasaportës nga Gjykata e Apelit

31.10.2017 | h. 19:09

Ish Kryeministrit të Maqedonisë dhe liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, nuk do t’i kthehet pasaporta. Vendimi është marrë…..

Reagon Greqia për prishjet e ndërtimeve në Himarë

31.10.2017 | h. 18:49

Në një reagim të parë të qeverisë greke për prishjen e ndërtesave në Himarë, zëdhënësi i saj Dhimitris Tzxanakopoulos i pyetur…..

Bypasi i Fierit tirret ditën e prishet natën

31.10.2017 | h. 18:09

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku thotë se Bypasi i Fierit tirret ditën dhe prishet natën, “si simbol i vërtetë i…..

Shkencëtarët zbulojnë tipin e ri të diabetit

31.10.2017 | h. 17:54

Shumica e njerëzve kanë dëgjuar për diabetin e tipit 1 dhe 2, por shkencëtarët kanë zbuluar edhe tipin e ri të kësaj sëmundjeje……

500 vite Protestantizëm

31.10.2017 | h. 16:49

I lindur 500 vjet më parë, kur Lutheri sfidoi autoritetin e Papës, protestantizmi rigrupon një numër të madh kishash, luteriane, të…..

Kërcënohet me jetë kryebashkiaku i Belshit

31.10.2017 | h. 16:32

Kreu i Bashkisë së Belshit është kërcënuar me armë nga një person ditën e sotme. Arif Tafani u shpreh se u kërcënua për shkak…..

Nis Fushata Kombëtare e Leximit

31.10.2017 | h. 16:24

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka kërkuar mbështetjen e të gjithëve në nisje të Fushatës Kombëtare të Leximit, e cila hapet…..

Miratohet financimi për Rrugën e Lumit të Vlorës

31.10.2017 | h. 16:01

Mbyllet financimi për ndërtimin e Rrugës së Lumit të Vlorës. Komisioni i veprimtarive prodhuese miratoi kredinë prej 30 milionë…..