bukur ose hiç

showbiz

Dua Lipa arrin 500 milionë klikime me “New Rules”

31.10.2017 | h. 09:42

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa po shijon suksesin më të madh në karrierë deri tani, falë këngës “New Rules”. Për vetëm tre…..

Pesë filma të Kosovës synojnë Berlinalen

30.10.2017 | h. 22:37

Katër filma të metrazhit të gjatë dhe një dokumentar do të prezantohen para përzgjedhësve së Berlinales. Këta filma janë…..

“One Direction” thyen rekordin e “The Beatles”

30.10.2017 | h. 15:30

Ata mund të jenë ndarë, por janë duke kryesuar akoma në tabelat e Billboard në SHBA. Grupi “One Direction” sapo u barazua me…..

Një Oskar i veçantë për regjisorin meksikan

28.10.2017 | h. 15:27

Një Oskar i rrallë special i është dhënë regjisorit meksikan Alejandro Gonzalez Inarritu, për vendosjen e realitetit virtual në një…..

Metallica me flamurin shqiptar

26.10.2017 | h. 09:11

Grupi më i famshëm i muzikës Heavy Metal, Metallica ka pozuar me një flamur shqiptar gjatë ditëve të turit të tyre të fundit në…..

Eminem fiton gjyqin ndaj një partie politike (video)

25.10.2017 | h. 16:04

Një parti politike në Zelandën e Re është urdhëruar që t’i paguajë më shumë se 400 mijë dollarë reperit amerikan Eminem, për…..

Videoklipi i këngës “Meant to Be” të Bebe Rexhës

23.10.2017 | h. 21:12

Është publikuar në YouTube videoklipi i këngës së re të Bebe Rexhës. Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, ka…..

Ndërron jetë legjenda e rock-ut

23.10.2017 | h. 14:48

Kompozitori dhe producenti australian i AC/DC, George Young ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçare. Këngëtari ishte anëtar i…..

Dua Lipa fiton çmimin “Best Single”

22.10.2017 | h. 22:08

Dua Lipa ka fituar çmimin “Best Single”me këngën “New Rules”. Çmimin e ka fituar në BBC Radio “1 Teen Awards 2017”. Dua…..

Sonte nis Festivali Ndërkombëtar i Teatrove në Elbasan

22.10.2017 | h. 16:48

Sonte në Elbasan nis edicioni i 19-të i Festivalit Ndërkombëtar të Teatrove “Skampa”. “Zgjimi” është titulluar ky edicion i…..