bukur ose hiç

showbiz

Këngëtarët e “Despacito” koncert në Kroaci

21.09.2017 | h. 10:18

Këngëtarët Luis Fonsi ft. Daddy Yankee, të famshëm për hitin “Despacito”, do të performojnë në koncert në Kroaci. Koncerti do…..

Filmi “Dita zë fill” do të përfaqësojë Shqipërinë në Oscar

19.09.2017 | h. 22:39

Qendra Kombëtare e Kinematografisë njofton se kandidatura zyrtare e Shqipërisë për kategorinë e “Filmit më të mirë të huaj”,…..

Festivali Ndërkombëtar i Filmit për të Drejtat e Njeriut

19.09.2017 | h. 15:11

Në Tiranë ka filluar edicioni i 12-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e Njeriut, me shfaqjen e filmit dokumentar…..

Rita Ora publikon videoklipin e ri (video)

18.09.2017 | h. 21:19

Rita Ora dhe Avicii kanë publikuar videoklipin e këngës së tyre “Lonely Together”. Kjo këngë ishte publikuar muajin e shkuar në…..

Lady Gaga shtyn turin europian për në vitin 2018

18.09.2017 | h. 15:57

Lady Gaga pasi anuloi koncertin në Rio, Brazil, për shkak të një sëmundje fizike, ka vendosur të shtyjë për në vitin 2018 edhe…..

Fakte interesante për “Game Of Thrones”

18.09.2017 | h. 14:07

Game of Thrones nuk është vetëm show televiziv më i ndjekur në botë, por ky serial është ndër më revolucionarët të realizuar…..

U2 dhe Ed Sheeran anulojnë koncertet në SHBA

17.09.2017 | h. 20:39

Grupi U2 dhe Ed Sheeran kanë anuluar koncertet e tyre që priteshin të mbaheshin në St. Louis për shkak të shqetësimeve mbi sigurinë,…..

Ndahet nga jeta aktori me famë botërore

16.09.2017 | h. 17:29

Aktori Harry Dean Stanton, është ndarë nga jeta në moshën 91-vjeçare. Mësohet se aktori ka ndërruar jetë për shkaqe natyrore. Ai…..

Shqiptarja mes 10 kompozitorëve më të mirë në botë

16.09.2017 | h. 15:37

Kompozitorja fituese e festivalit të RTSH-së me këngën “Përrallë”, Olsa Toqi, ka marrë pjesë në një nga evenimentet më të…..

Tina Turner po kthehet me projekt të ri

16.09.2017 | h. 09:55

Në West End në Londër, në prill të vitit 2018 do të prezantohet premiera botërore e muzikalit që është bazuar në jetën dhe hitet…..