bukur ose hiç

teknologji

Google dhe HTC marrëveshje 1.1 miliard dollarë

21.09.2017 | h. 12:46

Google dhe HTC zyrtarisht kanë prezantuar se këto dy kompani kanë arritur një marrëveshje. Google do t’i paguaj 1.1 miliard dollarë…..

Twitter ka mbyllur 299,649 llogari me përmbajtje terroriste

20.09.2017 | h. 11:35

Twitter tha se përpjekjet e saj të brendshme kishin rezultuar efikase në ndalimin e llogarive që promovonin terrorizmin. Vende të…..

Apple sjell versionin final të iOS 11

20.09.2017 | h. 09:43

Apple solli versionin final të iOS 11. Shumica e modeleve iPhone dhe iPad të prodhuar 5 vitet e fundit duhet të marrin përditësimin……

BE masa të reja kundër krimit kibernetik

19.09.2017 | h. 20:55

Komisioni Europian ka propozuar një sërë masash kundër “rritjes dramatike të krimit kibernetik”. Përmes një deklarate, Komisioni…..

Roboti që krijon vepra arti

19.09.2017 | h. 14:25

Vepra arti dhe fasada të bukura zbukurojnë ndërtesat në shumë qytete të botës. Disa janë të gdhendura me dorë, ndërsa të tjerat…..

Samsung lejon përdoruesit të ç’aktivizojnë Bixby (video)

19.09.2017 | h. 12:02

Asistenti virtual i Samsung, Bixby, u prezantua në prill së bashku me Galaxy S8-tën, e cila kishte një buton të dedikuar për të……

Kina godet ashpër monedhën virtuale Bitcoin

19.09.2017 | h. 10:14

Javët e fundit kanë qenë të vështira për komunitetin Bitcoin, ndërsa lajmet negative ndikuan në rënien e çmimit të monedhës…..

Hakerat kanë kompromentuar CCleaner

18.09.2017 | h. 22:40

Hakerat kanë thyer sigurinë e firmës britanike Piriform dhe programit të saj për përmirësimin e performancës së kompjuterit muajin…..

Telefonët e parë me 5G mbërrijnë në 2019-ën

18.09.2017 | h. 15:22

Telefonët e parë me 5G do të jenë komercialisht të disponueshëm pas 2019-ës, sipas ekzekutivit të Qualcomm, Steven Mollenkopf. “Do…..

Snapchat sjell Bitmoji 3D të animuara në World Lens

18.09.2017 | h. 11:01

Snapchat solli Bitmoji 3D në funksionalitetin e saj Word Lens, ku përdoruesit mund të prezantojnë avatarë të animuar. Animacionet 3D…..